Středočeský kraj

Středočeská krajská organizace Pionýra

Taneční finále Pionýrského Sedmikvítku

Pět set dvacet tanečníků z různých koutů České republiky se v sobotu 26. 11. zúčastnilo republikového finále taneční soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Taneční skupiny, páry a také jednotlivci se sjeli již popáté do Holešova, aby poměřili své taneční dovednosti. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o tanec – oddílům, školám, tanečním klubům, střediskům volného času…

Letos se již tradičně organizace ujala PS Dr. Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci se SVČ Tymy Holešov. Tanečníci všech dětských a juniorských věkových kategorií soutěžili ve stylech hip-hop, disco dance, společenské a klasické tance. Čtyřčlenná porota byla složena z odborníků na různé taneční styly. Celý průběh soutěže provázela skvělá atmosféra. Milým překvapením bylo vystoupení mága Radekra.

Vítězové si zasloužili nejen obdiv publika, ale také medaile, poháry a ceny. Oblíbený maskot – Pes, který nechyběl při úvodním nástupu, povzbuzoval tanečníky a držel jim palce při vystoupeních a asistoval také při předávání medailí.

Velké poděkování a potlesk patřil na závěr všem vedoucím jednotlivých skupin a také choreografům. Velké díky si zaslouží všichni členové poroty, kteří měli opět náročnou úlohu vybrat ty nejlepší choreografie k nominaci na koncert Děti dětem. Děkujeme všem sponzorům – městu Holešov, MŠMT, nadaci Synot a Tesco Holešov.

Jsme moc rádi, že se tato celorepubliková soutěž v Holešově stává tradicí. Závěrem patří velký dík všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se na této akci podíleli.

Vítězové dle kategorií (v různých tanečních stylech)
Hobby děti: TK Katlen Ostrava, TŠ Atlas Přerov, TK Scratch DDM Děčín, TS P.U.S.A. B. Studénka, TS TRICK Hulín a SVČ – TYMY Holešov.
Hobby Junior: TK Scratch DDM Děčín, D Music Kroměříž, TŠ T. G. Mattonky Studénka, TS Positive DDM Třebíč a SVČ – TYMY Holešov.
Hobby Dospělí: FREAKS CREW PS Kolín, TS Positive DDM Třebíč.
Děti – registrovaní: Motus Třebíč a TŠ Atlas Přerov.
Junior – registrovaní: R. A. Dance Prostějov, THARA DC Kopřivnice a SVČ – TYMY Holešov. Dospělí – registrovaní: M DANCE CREW Kroměříž a TŠ ANERI Valašské Meziříčí.

Fotky z této i dalších soutěží Pionýrského Sedmikvítku najdete na našem facebooku.