Středočeská krajská organizace Pionýra

Konečně do toho můžeš kecat!

Zveme tě na setkání oddílových vedoucích a instruktorů! Čeká nás rozprava o činnosti Pionýra, grilování masa
a poznávání lidí se stejným zájmem ze Středočeského kraje.

21. – 22. března 2015
Táborová základna Neškaredice
akce je zdarma

O co jde?

13. – 15. listopadu 2015 proběhne Konference o činnosti Pionýra, která se dotkne všech členů spolku, ale hlavně těch, kteří přímo pracují s dětmi – instruktorů a vedoucích.

Konference je setkání zástupců všech pionýrských skupin, jehož účelem je projednat otázky související s činností Pionýra od úrovně oddílů až po velké společné akce a stanovit v této oblasti cíle i nástroje k jejich dosažení. O pořádání konference rozhodlo VIII. výroční zasedání Pionýra (2013) a současně schválilo čtyři hlavní tematické okruhy:

• Program Pionýra (základní dokument),
  • Směrnice o hlavní činnosti,
  • Práce s výchovnými programy,
  • Vize pro „Pionýr 21. století“.

I tvůj názor a tvoje nápady se počítají, proto tě zveme do Neškaredic, kde vše co máš na srdci, bude prodiskutováno, aby zástupci pionýrských skupin mohli i tvoje poznatky použít na listopadové konferenci.

Co tam jako budu dělat?

Nemusíš se bát, že bys k danému tématu neměl co říct. Strach nemusíš mít ani z toho, že budeš zavalen úkoly. Budeme si hlavně povídat – o tom, jaké činnosti děláš s dětmi, co se povedlo, co se nepovedlo, co ti v Pionýru chybí, či co bys změnil. Díky této konferenci máme jedinečnou šanci realizovat vlastní nápady (například při minulé konferenci vzešel požadavek na změnu znaku Pionýra).

Začni tím, že si rozklikneš složku Témata a pouvažuješ nad nimi – které je ti blízké, zajímá tě nebo u vás na pionýrské skupině funguje či naopak se o něm vůbec nemluví a myslíš, že by mělo. Zvol si dvě, o kterých se budeš chtít bavit. Pak už jen přijeď a uvidíš.

A to „jako“ budeme jen mluvit o konferenci a o Pionýru?

Samozřejmě, že ne. Na večer je připraveno opékání masa a neformální zábava. Je to jedinečná šance, jak poznat další mladé oddílové vedoucí a instruktory z našeho kraje. Třeba získáš nové kamarády, ti už nebudou jen „jako“…

OK, tak kam že to mám přijet?

Táborová základna Neškaredice se nachází v obci Neškaredice poblíž Kutné Hory. Nejlepší spojení je jet vlakem do zastávky Církvice, odkud je to 15 minut pěšky.

Začátek je plánován na sobotu 10:00. Pokud nechceš jezdit brzo ráno, je možnost přijet již v pátek, je však nutné nás o tom informovat, abychom mohli zajistit snídani.

TAK SE PŘIHLAŠ A PŘIJEĎ DO NEŠKAREDIC,
PROTOŽE TOTO SE TÝKÁ I TEBE!

Přijedu v pátek 20. března

Chci do sekce LidéChci do sekce ČinnostChci do sekce KomunikaceChci do sekce Pionýr